terapia

Ile kosztuje konsultacja u psychologa i psychoterapia?

Chociaż z usług psychologa i psychoterapeuty można korzystać na NFZ, to jednak słaba dostępność tych specjalistów i ograniczona liczba wizyt powodują, że wiele osób decyduje się na pomoc prywatną. Z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć.

Problemy natury psychicznej warto skonsultować ze specjalistą. Jego wsparcie może okazać się wtedy nieocenione i pomóc w wyjściu nawet z bardzo trudnej sytuacji. Depresja, wahania nastroju, nerwice, uzależnienia to tylko niektóre przypadki, gdy wsparcie specjalisty jest bardzo ważne.

Psycholog i psychoterapeuta – na NFZ czy prywatnie?

Gdy potrzeba jest pomoc psychologa lub psychoterapeuty, wtedy można się do niego zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Osoby, które mają opłacone ubezpieczenie zdrowotne, mogą wtedy skorzystać z usług na NFZ bezpłatnie. W gabinecie prywatnym trzeba zapłacić za nie z własnej kieszeni.

Pomoc psychologa i psychoterapeuty na NFZ nie jest jednak często wystarczająca. Przede wszystkim problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę, a ponadto mała liczba refundowanych wizyt u psychoterapeuty, co powoduje, że terapia postępuje bardzo powoli i często nie daje też żadnych efektów.

Lepsza jakość usług dotyczy prywatnego sektora. W tym przypadku do specjalisty można dostać się znacznie szybciej, a liczba wizyt nie jest limitowana. W efekcie z terapii można korzystać tak często, jak jest to potrzebne, aby uzyskać pozytywne efekty.

Prywatna wizyta u psychologa i psychoterapeuty – cennik

Za prywatną konsultację u psychologa oraz za terapię u prywatnego psychoterapeuty trzeba zapłacić samodzielnie. Koszty nie są małe, jednak przemawia za nimi łatwa dostępność usług oraz ich wysoka jakość. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na pomoc udzielaną prywatnie, a nie na NFZ.

Koszty wizyt najczęściej wynoszą od 100 do 150 złotych, przy czym warto wskazać, że pierwsza wizyta u psychologa często może być droższa i kosztować nawet około 200 złotych. Wyższa cena wynika zwykle z faktu, że pierwsza konsultacja jest najdłuższa, ponieważ służy ona do postawienia diagnozy psychologicznej.

Dla ofert jak psycholog Poznań cennik jest podobny jak w innych dużych miastach w całej Polsce. Niższe ceny zwykle dotyczą mniejszych miejscowości, gdzie ceny usług ogólnie plasują się na niższym poziomie.

Aby sprawdzić dokładne ceny usług, najlepiej zajrzeć na strony internetowe przychodni psychologicznych, na których często umieszczane są aktualne cenniki. Informacje o cenach można uzyskać również za pośrednictwem e-maila lub telefonicznie, gdy nie zostały on podane na stronie.

Polecane

Ginekologia estetyczna – na czym polega?

redakcja serwisu

Dobry gabinet dentystyczny, czyli jaki?

redakcja serwisu

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze fotela z masażem?

redakcja serwisu