peeling do twarzy

Jak działa peeling enzymatyczny?

Oczyszczanie skóry jest podstawowym elementem skutecznej pielęgnacji. Choć na co dzień lepiej użyć żelu lub pianki do mycia twarzy, średnio raz w tygodniu wykonać delikatny dla cery peeling enzymatyczny, by dogłębnie usunąć resztki martwego naskórka. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób działa taki peeling oraz czym różni się od peelingów z drobinkami, odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

W jaki sposób peeling enzymatyczny oczyszcza skórę twarzy?

Peeling enzymatyczny obok peelingu ziarnistego to jeden z najpopularniejszych rodzajów peelingów do twarzy, a zarazem najdelikatniejszy rodzaj preparatu z tej grupy. Jego podstawowym zadaniem jest rozpuszczanie martwych komórek naskórka dzięki działaniu enzymów pochodzenia naturalnego bądź syntetycznego. Jak wyjaśniają specjaliści z drogerii internetowej Miasteczko Urody:

Peelingi enzymatyczne są rodzajem peelingów chemicznych, a ich działanie opiera się na procesie proteolizy. Innymi słowy, enzymy powodują rozpuszczanie się białek znajdujących się w martwych komórkach naskórka – w ten sposób przyczyniają się do jego regeneracji. Dzięki eksfoliacji nie tylko szybciej powstają nowe komórki skóry, ale też lepiej wchłaniają się składniki innych stosowanych produktów pielęgnacyjnych, takich jak sera czy kremy.

W przeciwieństwie do peelingu ziarnistego peeling enzymatyczny do twarzy nie narusza struktury skórnej, a stosowanie go zmniejsza ryzyko powstawania podrażnień. Z tego powodu doskonale sprawdzi się jako część pielęgnacji skóry wrażliwej i cery naczyniowej. Nie znaczy to jednak, że inne rodzaje skóry nie skorzystają z jego stosowania.

Jak dobrać peeling enzymatyczny do rodzaju cery?

Aby wybrać najlepszy peeling enzymatyczny do twarzy i dobrać go do potrzeb danej cery, trzeba kierować się jego składem. Regularne stosowanie tego typu peelingu zaleca się głównie posiadaczkom cery naczyniowej i wrażliwej, co nie oznacza, że zaszkodzi on innym rodzajom cery. Poszczególne enzymy wykazują określone działanie – przykładowo papaina rozjaśnia blizny trądzikowe i plamy posłoneczne, a enzym z mango polepsza elastyczność skóry. Co więcej, w składzie peelingów enzymatycznych można znaleźć wiele innych wartościowych substancji, takich jak działające łagodząco D-pantenol i alantoina, czy też różnego rodzaju witaminy i ekstrakty roślinne.

Polecane

Ultrasonografy okulistyczne – do czego służą?

redakcja serwisu

Test NIFTY – co powinnaś wiedzieć?

redakcja serwisu

Krioterapia u ginekologa – jakie są do niej wskazania?

redakcja serwisu