fotowoltaika na dach

Panele fotowoltaiczne na dach – ile za nie zapłacimy?

Obecnie dachowe instalacje fotowoltaiczne uznawane są za najbardziej nowatorskie, a co za tym idzie, także najkosztowniejsze rozwiązanie techniczne w kwestii pozyskiwania energii natury. Płacimy nie tylko za same panele, ale także za elementy odpowiedzialne za stabilne umocowanie na wysokości, podzespoły przewodów, różnorodne akcesoria. Do tych części składowych inwestycji naturalnie dochodzi także koszt prac montażowych. Stwierdzić można na podstawie wielu przykładów, że im bardziej nietypowe miejsce zostanie przeznaczone na zamontowanie paneli słonecznych, tym więcej zapłacimy za całe przedsięwzięcie.

Na cenę wpływać mogą takie czynniki jak np. poziom nachylenia płaszczyzny dachowej, wielkość, forma i typ ochrony zewnętrznej. Jak stosuje się panele fotowoltaiczne na dachach płaskich, a jak podchodzi się do tego tematu w przypadku dachów pochyłych? Źrodło: https://www.brewa.pl/

Panele fotowoltaiczne Brewa.pl – dedykowane na dach

Fotowoltaika ze wszystkimi swoimi cechami charakterystycznymi łatwiej odnajdzie się na dachach klasycznych, niż nowoczesnych. Jeśli mamy do dyspozycji dach płaski, musimy wziąć pod uwagę konieczność zastosowania dodatkowych elementów mocujących. Panele działać będą optymalnie tylko wtedy, gdy osiągniemy odpowiedni kąt ich nachylenia w stosunku do drogi, jaką każdego dnia przemierza słońce na nieboskłonie.

Dachy o bardziej fantazyjnej i nieregularnej budowie to wyzwanie dla zwiększonych kosztów inwestycyjnych, ale z pomocą wykwalifikowanych doradców Brewa.pl nawet największe zadania dopasowania się do określonej estetyki można przejść obronną ręką.

fotowoltaika na dach

Fotowoltaika, a pokrycia dachowe

Najpopularniejsze materie tworzące pokrycia na dachach nie stawiają większego oporu dla montowanej fotowoltaiki. Trzeba jednak pamiętać, że prace montażowe na niektórych powierzchniach z uwagi na delikatność struktury mogą się okazać nieco bardziej utrudnione. na pewno łatwiej będzie umieścić panele Brewa.pl na dachu z betonu, aniżeli na zadaszeniu, gdzie zastosowana została dachówka z efektownej ceramiki.

Zakup paneli fotowoltaicznych powinien być poprzedzony badaniami wytrzymałości określonych stref budynku, zwłaszcza, jeśli problem dotyczy obiektów wiekowych, także o charakterze zabytkowym. Nie można ignorować takich szczegółów. Masa klasycznego modułu wynosi najczęściej od 18 do ponad 20 kg. Technicy Brewa.pl na podstawie przeprowadzonych wcześniej obliczeń określili, iż wartość obciążenia sięga około 20 kg/m. Z tego wynika, że bez obaw można montować fotowoltaikę na dachach, których nośność przekracza wartość 250 kg/metr kwadratowy.

Polecane

Podział bram garażowych ze względy na sposób otwierania

redakcja serwisu

Stelaże metalowe do stołów – dlaczego warto na nie stawiać?

redakcja serwisu

Co warto wiedzieć na temat ogrzewania gazowego?

redakcja serwisu