Przeprowadzka dużej firmy

Przeprowadzamy dużą firmę!

Zmiana siedziby firmy to nie tylko zmianą pieczątki firmowej, wizytówek czy szyldu. Nowa siedziba to konieczność zorganizowania przeprowadzki i przewiezienia wszystkich sprzętów biurowych i dokumentów. W przypadku dużej firmy będziemy musieli poradzić sobie z ogromną ilością wyposażenia. Przebieg przeprowadzki trzeba dokładnie zaplanować i przydzielić pracownikom zadania. Do pakowania całego wyposażenia niezbędne będą kartony przeprowadzkowe, folia stretch, folia bąbelkowa czy taśmy klejące. Materiały te zakupimy w sklepie internetowym, który służy pomocą w wyborze towarów.

Informacja dla pracowników

Przekazanie informacji na temat przeprowadzki powinno mieć miejsce wystarczająco wcześnie. Pracownicy mogą bowiem pomóc w przeprowadzce, np. porządkując rzeczy w swoich biurkach lub pomagając w pakowaniu. Dobra komunikacja w firmie to podstawa zbudowania zdrowej relacji z pracownikami. Poczują się częścią całego przedsięwzięcia i chętnie zaproponują udział w przeprowadzce. Brak dobrej informacji na temat przeprowadzki utrudni jej przebieg i może wiązać się z dużą przerwą w funkcjonowaniu firmy.

Przygotowania

W biurze znajdziemy wiele przedmiotów, które są niezbędne do codziennej pracy. Będą to biurka, szafy, krzesła, dokumenty. Najlepiej na samym początku zrobić dokładną listę rzeczy wraz z podaniem liczby. Przeprowadzka powinna mieć miejsce w weekend, ponieważ nie będzie wtedy przerwy w działaniu biura. Pracownicy powinny odpowiednio spakować i opisać swoje prywatne rzeczy np. materiały biurowe, żywność czy kubki. Zmiana siedziby wiąże się z przymusem przeorganizowania dojazdów do pracy. Harmonogram przeprowadzki można spisać na kartce, co znacznie ułatwi kontrolę jej etapów. Dokładne opisanie wszystkich kartonów pozwoli stworzyć listę rzeczy. Znacznie ułatwi również rozpakowanie rzeczy w nowej siedzibie firmy.

Pakowanie przedmiotów

Dość ważnym etapem jest pakowanie dobytki firmy nagromadzonego w dotychczasowej siedzibie. Konieczne okaże się zakupienie materiałów do odpowiedniego spakowania wszystkich przedmiotów. Niezbędne będą kartony przeprowadzkowe, folia stretch, folią bąbelkowa. Szklane przedmioty, monitory komputerowe, skanery, drukarki i faksy trzeba dobrze zabezpieczyć. Unikniemy wtedy uszkodzenia delikatnych przedmiotów podczas transportu i rozpakowywania. Laptopy czy inne delikatne urządzenia trzeba umieścić w pudłach i oddzielić kartonowymi przekładkami. Kartony przeprowadzkowe ze szkłem warto oznaczyć „ostrożnie szkło”. Pracownicy firmy przeprowadzkowej będą wiedzieli, w jaki sposób obchodzić się z kartonem.

Kartony przeprowadzkowe

Dobrej jakości kartony znacznie ułatwią całą przeprowadzkę. Każda osoba może mieć jednak inne potrzeby związane z jakością pudeł do przeprowadzki. Jednym wystarczą kartony uzyskane z osiedlowych sklepów, a inni potrzebują wysokiej jakości wytrzymałych produktów. W celu zabezpieczenia dobytku firmy trzeba zainwestować w produkty wykonane z grubej tektury. Zapewnią ochronę wszelkich przedmiotów podczas przeprowadzki. Dużą zaletą oferowanych pudeł do przeprowadzki są uchwyty, które ułatwią przenoszenie kartonów. Pudła to bardzo tani i wygodny sposób na transport wyposażenia biurowego. Dzięki specjalnym właściwościom są w stanie unieść nawet spore rozmiary. Można ich użyć wielokrotnie. Najlepiej skorzystać ze sklepu internetowego, który dostarczy zamówienie pod wskazany adres. Oferowane produkty są najwyższej jakości i wyróżnia je bardzo konkurencyjna cena. Zakupione kartony sprawdzą się również do przechowywania.

Polecane

Jak dobrze wybrać firmę do realizacji termomodernizacji budynku?

redakcja serwisu

Jak działa kabel sensoryczny?

redakcja serwisu

Jak dbać o deski podłogowe, by służyły przez wiele lat?

redakcja serwisu