Wymarzona, przydomowa strefa rekreacji

Bez względu na to czy już posiadamy przydomową strefę rekreacji czy jest ona dopiero w fazie planowania, możemy sprawić sobie z niej idealny prezent wielkanocny. Odnowione lub zupełnie nowe miejsce relaksu na świeżym powietrzu przyda się zapewne w każdej rodzinie. Zwłaszcza teraz, gdy po zimowym czasie ograniczającym aktywność na zewnątrz, potrzebujemy możliwości skompensowania sobie tych deficytów.

Świetna na taras i plac zabaw

Przydomową strefę rekreacji warto zaprojektować tak, aby każdy z domowników znalazł tam miejsce dla siebie. Dlatego planując plac zabaw powinniśmy  przede wszystkim wziąć pod uwagę wiek dzieci, a tworząc kącik relaksu, indywidualne wymagania pozostałych domowników. W obu przypadkach jednakowo należy, jednak zadbać o komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Podstawą będzie wybór posadzki. Dobrze znaleźć taką, która sprawdzi się zarówno w strefie dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie bezpieczna nawierzchnia gumowa. Dedykowana na place zabaw, z powodzeniem stosowana jest również w strefach ćwiczeń, czy na tarasach.

 Bezpiecznie i higienicznie

W przestrzeni, w której chcemy pozbyć się wciąż nawracającego zachwaszczania jak np. w linii alejek ogrodowych, czy samej strefy, gdzie planujemy postawić stolik i ławeczki, a może nawet niewielkie zadaszenie, możemy z powodzeniem zastosować bezpieczną nawierzchnię na plac zabaw. Jest ona nie tylko antypoślizgowa i wodoprzepuszczalna, co eliminuje problem kałuż i nieprzyjemnych efektów gromadzenia się wody na powierzchni. Jest więc higieniczna i łatwa w utrzymaniu czystości, ale też odporna na mróz i inne czynniki pogodowe. Pozostaje przy tym odporna na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Najważniejsze, jednak że poprzez swoją elastyczność, amortyzuje upadki, przez co znacznie redukuje ryzyko powstania poważnych urazów i kontuzji. Informuje nas o tym wysoki współczynnik HIC, który powinien ją charakteryzować.

Kolorowo i edukacyjnie

Produkty oferowane przez ELS Poland posiadają nie tylko certyfikat bezpiecznego upadku HIC, ale także Atest PZH. Niewątpliwą zaletą tych nawierzchni są również ich cechy estetyczne. Przede wszystkim występują w gamie 24 kolorów z palety RAL. Dodatkowo kolory można łączyć ze sobą tworząc oryginalne melanże. Dzięki technologi barwienia w masie, pozostają odporne na ścieranie, co jest bardzo istotne, zwłaszcza w miejscach aktywnie eksploatowanych. Wykorzystanie nawierzchni gumowej, daje nam też możliwość wkomponowania  w nią elementów sensorycznych np. kolorowych, trójwymiarowych, gumowych zwierzaków, półkul, czy grzybków sensorycznych, które pobudzą bodźce dotykowe i wytrenują utrzymanie równowagi. Przy odrobinie pomysłowości, można je też bez problemu wykorzystać jako elementy łączące strefę dziecięca ze strefą dla dorosłych.

Polecane

Jaką osłonę okienną wybrać na okno dachowe?

redakcja serwisu

Jak zaaranżować działkę wokół domu?

redakcja serwisu

Jakie są koszty wymiany zamka w drzwiach wejściowych?

redakcja serwisu