Wymarzona, przydomowa strefa rekreacji

Bez względu na to czy już posiadamy przydomową strefę rekreacji czy jest ona dopiero w fazie planowania, możemy sprawić sobie z niej idealny prezent wielkanocny. Odnowione lub zupełnie nowe miejsce relaksu na świeżym powietrzu przyda się zapewne w każdej rodzinie. Zwłaszcza teraz, gdy po zimowym czasie ograniczającym aktywność na zewnątrz, potrzebujemy możliwości skompensowania sobie tych deficytów.

Świetna na taras i plac zabaw

Przydomową strefę rekreacji warto zaprojektować tak, aby każdy z domowników znalazł tam miejsce dla siebie. Dlatego planując plac zabaw powinniśmy  przede wszystkim wziąć pod uwagę wiek dzieci, a tworząc kącik relaksu, indywidualne wymagania pozostałych domowników. W obu przypadkach jednakowo należy, jednak zadbać o komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Podstawą będzie wybór posadzki. Dobrze znaleźć taką, która sprawdzi się zarówno w strefie dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie bezpieczna nawierzchnia gumowa. Dedykowana na place zabaw, z powodzeniem stosowana jest również w strefach ćwiczeń, czy na tarasach.

 Bezpiecznie i higienicznie

W przestrzeni, w której chcemy pozbyć się wciąż nawracającego zachwaszczania jak np. w linii alejek ogrodowych, czy samej strefy, gdzie planujemy postawić stolik i ławeczki, a może nawet niewielkie zadaszenie, możemy z powodzeniem zastosować bezpieczną nawierzchnię na plac zabaw. Jest ona nie tylko antypoślizgowa i wodoprzepuszczalna, co eliminuje problem kałuż i nieprzyjemnych efektów gromadzenia się wody na powierzchni. Jest więc higieniczna i łatwa w utrzymaniu czystości, ale też odporna na mróz i inne czynniki pogodowe. Pozostaje przy tym odporna na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Najważniejsze, jednak że poprzez swoją elastyczność, amortyzuje upadki, przez co znacznie redukuje ryzyko powstania poważnych urazów i kontuzji. Informuje nas o tym wysoki współczynnik HIC, który powinien ją charakteryzować.

Kolorowo i edukacyjnie

Produkty oferowane przez ELS Poland posiadają nie tylko certyfikat bezpiecznego upadku HIC, ale także Atest PZH. Niewątpliwą zaletą tych nawierzchni są również ich cechy estetyczne. Przede wszystkim występują w gamie 24 kolorów z palety RAL. Dodatkowo kolory można łączyć ze sobą tworząc oryginalne melanże. Dzięki technologi barwienia w masie, pozostają odporne na ścieranie, co jest bardzo istotne, zwłaszcza w miejscach aktywnie eksploatowanych. Wykorzystanie nawierzchni gumowej, daje nam też możliwość wkomponowania  w nią elementów sensorycznych np. kolorowych, trójwymiarowych, gumowych zwierzaków, półkul, czy grzybków sensorycznych, które pobudzą bodźce dotykowe i wytrenują utrzymanie równowagi. Przy odrobinie pomysłowości, można je też bez problemu wykorzystać jako elementy łączące strefę dziecięca ze strefą dla dorosłych.

Polecane

Stoliki kawowe loftowe z metalu i drewna – czy warto w nie inwestować?

redakcja serwisu

Gaz czy ekogroszek – które rozwiązanie wybrać?

redakcja serwisu

Bateria wysoka do umywalki – gdzie się sprawdzi?

redakcja serwisu