Problem segregacji śmieci dotyczy tak naprawdę każdego z nas. Nie ważne, czy mieszkamy w domu, w mieszkaniu, prowadzimy małą firmę czy większe przedsiębiorstwo. Każdy z nas ma obowiązek dbania o środowisko, a przejawem takiego właśnie działania jest segregowanie.
Zgodnie z powszechnie obowiązującym prawem śmieci muszą być odpowiednio segregowanie, odbierane, magazynowane, sortowane, a w późniejszym etapie poddawane utylizacji lub recyklingowi. Jeżeli decydujemy się na segregację odpadów to do wykorzystania mamy 4 kolory worków:
– żółte – na plastiki, tworzywa sztuczne, metale,
– niebieskie – na wszelkiego rodzaju papier i opakowania kartonowe,
– zielone – na szkło,
– brązowe – na odpady typu BIO.
Dodatkowo oczywiście mamy do dyspozycji tradycyjne kosze do umieszczania odpadów zmieszanych. Druga sprawa dotyczy np. odpadów, które powstają podczas produkcji w firmie. Jeżeli są odpady nadające się do ponownego przetworzenia to z powodzeniem można zaprosić do współpracy dobry skup surowców wtórnych.
Jakie są zalety segregacji odpadów w firmie?
Zalet, które wynikają z segregacji śmieci i różnego rodzaju odpadów, w tym surowców wtórnych w firmie jest bardzo dużo. Należy brać pod uwagę, że nawet średniej wielkości firma produkcyjna albo inne przedsiębiorstwo może wytworzyć w skali miesiąca dużo więcej odpadów niż średniej wielkości gospodarstwo domowe. Jeżeli w danej strefie działa kilka lub kilkanaście firm to ilości mogą być naprawdę imponujące. Segregacja oraz oddawanie materiałów do skupu surowców wtórnych lub do firmy, która organizuje wywóz odpadów jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dbamy o środowisko, postępujemy ekologicznie i przyszłościowo, sprawiamy, że nie z niepotrzebnych odpadów można stworzyć coś nowego. Więcej na stronie https://medienpartner.pl/
Zobacz także: https://www.world360.pl/co-mozna-robic-z-surowcami-wtornymi/
Co można zrobić, aby segregować np. surowce wtórne?
Rozwiązaniem jest oczywiście opracowanie wewnętrznych procesów, które na to pozwolą. Dodatkowo można od lokalnej firmy wynająć kontenery na surowce wtórne, które zostaną podstawione pod firmę i przez określony czas będzie można je użytkować. Gdy się zapełnią firma zabierze kontener, a w jego miejsce podstawi nowy. Jest to popularne i powszechnie praktykowane rozwiązanie, które sprawdza się w wielu firmach.
Należy również uświadomić swoich pracowników, jakie korzyści płyną z tego, że segregujemy odpady w tym właśnie surowce wtórne. Każdemu z nas przecież zależy na tym, aby mieszkać w otoczeniu, które jest czyste.